Nauja patirtis ir laimė …… (kelia nerima ? jaudina? neleidžia atsipalaiduoti) ?
Turbūt nėra tokių tėvelių, kurių besilaukiant naujo šeimos nario nekamuotų nerimas. Nauja patirtis, nauja atsakomybė, pareigų pasiskirstymai. Galbūt tai antras ar trečias vaikas, tuomet nerimas kyla kaip mažylį priims brolis ar sesė, kaip reaguos, kam reikėtų skirti daugiau dėmesio, arba kaip tinkamai paskirstyti laiką visiems.
Taigi, kaip pasiruošti ir ko reikės gimdymo namuose?
Būsimiems tėveliams klausimų iškyla daug ir skirtingų, tačiau vienas pagrindinių dalykų, kuris yra bendras visiems – tai pasiruošimas kūdikio gimimui ir krepšelio susidėjimas į gimdymo namus. Sąrašas, ką vežtis į ligoninę gimdymui, gali būti neįtikėtinai ilgas, tačiau, kad nepasiklystumėte siūlomų prekių gausoje ir atsirinktumėte tikrai tik reikiamus daiktus, Jums pagelbės Šeimos salos komanda. Žemiau pabandysime visoms besilaukiančioms mamoms pristatyti, ko iš tikrųjų reikia, ir sudarysime sąrašą, padėsiantį viską susiplanuoti be didelio nerimo.
Ką būtina vežti į ligoninę gimdant, o ko nebūtina?
Pasiruošimą geriausia pradėti septintojo mėnesio pabaigoje, kad spėtumėte atlikti trūkstamus testus, dokumentus ar priedus. Pradžioje pabandykite susisiekti su įstaiga (jei žinote kurioje gimdysite) ir pasiteiraukite, kuo jie pasirūpina, ir kuo pasirūpinti reikia pačiai gimdyvei gimdymo palatoje. Kai kuriuose skyriuose, pavyzdžiui, gali prireikti savo stalo įrankių ir indų, gimdymo rūbų, o kituose juos aprūpina pati įstaiga.
Besiruošiant gimdyti, kartais labai lengva pulti į kraštutinumus, atrodo, kad ligoninėje prireiks visko. Kiekviena moteris norėtų su savimi pasiimti dalelę namų, tai, kas leistų jai saugiai ir patogiai jaustis nepažįstamoje vietoje.
Taupant Jūsų brangų laiką pirmiausia siūlome atsiruošiuoti ir susikrauti daiktus į du atskirus krepšius – į gimdyklą, o kitą į palatą. Taip išvengsite bereikalingo daiktų tampymo . Krepšį skirtą į palatą galėsite drąsiai palikti automobilyje.
Taigi mūsų siūlomų būtinų daiktų sąrašas:
Į GIMDYKLĄ:
Būsimai mamai:
- Tyrimai ir dokumentaiID kortelė;
- Nėščiosios kortelė;
- Sauskelnės-kelnaitės -1vnt.
- Lūpų balzamas
- Telefonas
- Rankšluostis
- Vanduo (užkandis, jei yra poreikis, pvz sąrėmiai para laiko ar ilgiau )
- Plaukų gumytė
- Šlepetės (mamai) ir palydovui (pvz.tėčiui, jei kartu dalyvaus gimdyme)
- Vienkartinės nosinaitės
Naujagimiui:
- Vilnonės kojinytės
- Drabužių komplektukas 56 dydžio(jei vaikas didesnis- 62,68. svarbu ir sezonas, nuo to priklauso ar kūdikėliui reikia vieno sluoksnio rūbelių, ar daugiau)
- Kepurytė(išvirkščiomis siūlėmis), pirštinytės
- Pampersas
Į PALATĄ:
Būsimajai mamai:
- Drabužiai, įskaitant: marškinius nėščiosioms, chalatą (arba ilgą megztinį – ką galite apsivynioti), kojines ir šlepetes; plaukų gumyčių susirišti plaukus.
- Higienos priemonės, pvz., higieninės servetėlės, servetėlės intymiai higienai; plaukų šampūnas, dušo gelis, randų gijimą skatinančias putas Clogin (esant kirpimui )
- Po gimdymo prireiks patogių žindymo marškinėlių, kelnaičių atsargų (patogiausia bus vienkartinės kelnaitės po gimdymo), rankšluosčių, įklotų po gimdymo, maitinimo pagalvėlės, žindymo liemenėlių su žindymo įklotais;
- Maitinimo pagalvės
- Įranga (telefonas, pakrovėjas),
- Lūpų balzamas ir užkandžiai bei mineralinis vanduo, taip pat grynieji pinigai galimiems pirkiniams ligoninės parduotuvėje ar bufete;
- Rankšluostis
Vaikeliui:
- Sauskelnės
- Kūdikių šliaužtinukai, bodžiukas, komplektukai (56 – 68 dydžiai)- 3-4komplektukai (naujagimį turėsite kasdien aprengti švariais rūbeliais, jei bus kokių komplikacijų (pvz. : gelta)
- Vilnonių kojinyčių, kepuraitės (išvirkščios siūlės), pirštinės, kad nesubraižytų veiduko;
- Vonios rankšluostis; rankšluostukai ar marliukai (veidui, ir atskirai užpakaliukui)
- Drėgno servetėlės;
- Pledukas
- Palutės
- Vata, ausų krapštukai
Į NAMUS:
- Priklausomai nuo sezono, jeigu šalta – lauko kombinezonas
- Automobilio kėdutė
Palikite komentarą